Dla Studentów i Absolwentów

Polskie Zakłady Lotnicze są firmą otwartą na młodych utalentowanych ludzi, którzy swoją pasją, zaangażowaniem i wysiłkiem są w stanie nie tylko zarazić innych, ale też wnieść konkretny wkład w rozwój firmy.

Wiedza + Doświadczenie = DOBRY START

Studentów, którzy chcą poznać lepiej naszą firmę oraz zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku, zapraszamy do składania aplikacji na Wakacyjny Program Praktyk Studenckich.

Stawiamy przede wszystkim na studentów, którzy są ambitni i chętni do nauki, o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych, potrafiących odnaleźć się w sytuacjach wymagających pracy zespołowej i kreatywnego podejścia do zadań.

Naszym praktykantom zapewniamy:

  • płatną dwumiesięczną, wakacyjną praktykę studencką w różnych obszarach biznesowych firmy
  • wsparcie mentora
  • realizację ambicji edukacyjnych i zawodowych
  • doświadczenie w pracy przy ciekawych projektach

Tegoroczne praktyki będziemy organizować w poniższych obszarach firmy:

Lp.

Obszar

Zakres zadań:

1.

Zespół Archiwum Dokumentacji Technicznej

i Aktowej

  • wykonywanie kopii dokumentacji normatywnej i eksploatacyjno – opisowej
  • przejmowanie i przechowywanie dokumentacji z komórek organizacyjnych Spółki
  • obsługa i wypożyczanie dokumentacji technicznej i konstrukcyjnej osobom upoważnionym i jej ewidencja

2.

Sekcja Logistyki Prac Startowych i Serwisu

  • wsparcie procesów kompletacji kitów produkcyjnych
  • praca przy obsłudze narzędziowo – przyrządowej
  • pomoc przy wprowadzaniu usprawnień w zakresie kompletacji         i obrotu komponentów lotniczych

3.

Sekcja Logistyki Montaży

  • pomoc w pracach logistycznych
  • udział w kompletacji procesów produkcyjnych
  • uczestnictwo w procesie przyjmowania dostaw detali, komponentów do produkcji

4.

Laboratorium Procesów Chemicznych iMetalurgicznych

  • zapoznanie z badaniami wykonywanymi w Laboratorium Metalurgicznym
  • współudział w wykonywaniu badania szybkości trawienia
  • przygotowywanie zgładów metalograficznych
  • udział w badaniach makro- i mikroskopowych

5.

Laboratorium Procesów Chemicznych                             i Metalurgicznych

  • zapoznanie z badaniami wykonywanymi w Laboratorium Chemicznym
  • przygotowywanie próbek do wykonywania badań chemicznych

6.

Sekcja Planowania

  • sporządzanie raportów
  • tworzenie oraz obsługa monitoringów pracy przy dokumentacji planistyczno-technologicznej,

7.

Sekcja Obsługi Procesu Obróbki Plastycznej

  • zapoznanie z procesami przeróbki plastycznej blach i profili
  • zaznajomienie się z zasadami oraz normami stosowanymi przy opracowywaniu procesów technologicznych dla części lotniczych
  • zapoznanie z parkiem maszynowym Wydziału Obróbki Plastycznej

Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi praktykanci zostaną zapoznani z:

  • zakresem pracy w obszarze
  • instrukcjami obowiązującymi w obszarze
  • przepisami BHP i przeciwpożarowymi
  • Regulaminem Pracy
  • Kodeksem Etycznym Lockheed Martin
  • przepisami Bezpieczeństwa IT
  • zasadami zapobiegania uszkodzeniem ciał obcych (FOD)
  • przepisami Kontroli Eksportu
  • ustanowionymi standardami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego w oparciu o obowiązujące przepisy oraz wymagania Lockheed Martin

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie swojej kandydatury do dnia  10 maja 2019 r. poprzez uzupełnienie formularza aplikacyjnego znajdującego się w zakładce Kariera -> Rekrutacja -> Oferty pracy -> Praktyka studencka.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 17-743-13-48.

Realizacja Ideo
powered by CMS Edito